Loading...
ΚΑΤΕΚΤΗΣΑΝ ΤΗΝ ΠΡΏΤΗ ΘΕΣΗ ΣΤΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΟΡΙΩΝ ΟΙ ΠΑΙΔΕΣ ΤΟΥ ΝΑΥΤΙΚΟΥ ΟΜΙΛΟΥ ΠΑΤΡΩΝ
Κλίκ για μεγέθυνση

Πρώτοι και με διαφορά οι παίδες του ΝΟΠ κατέκτησαν την πρώτη θέση και το κύπελο  αφού κέρδησαν όλες τις αντίπαλες ομάδες.

Προπονητής: Φώτης Γιαννόπουλος

Ήταν το δεύτερο στη σειρά τουρνουά πόλο με την επωνυμία «ORION», μετά από αυτό των Μίνι Παίδων που έγινε το τριήμερο 7-9/6. Θα ακολουθήσει το τρίτο, που θα διεξαχθεί το τριήμερο 6-8/9/2013.

Στους αγώνες μετείχαν οκτώ ομάδες και οι νεαροί ταλαντούχοι πολίστες τους προσέφεραν όμορφο θέαμα στο πλαίσιο του υγιούς ανταγωνισμού και της προετοιμασίας εν όψει του πανελλήνιου πρωταθλήματος. Την 1η θέση στο τουρνουά κατέκτησε ο ΝΟ Πατρών, που νίκησε στον μεγάλο τελικό τον Παναθηναϊκό, ο οποίος κατέκτησε το αργυρό μετάλλιο. Την 3η θέση πήρε ο Νηρέας Γέρακα που επικράτησε του ΚΟ Ποσειδώνα Ιλισίων στον μικρό τελικό.

Τις απονομές των μεταλλίων και των τροπαίων στους νικητές έκαναν ο πρόεδρος του Παναθηναϊκού ΑΟ Νίκος Τσίλης, ο γενικός γραμματέας Χαράλαμπος Παπαπασχάλης, ο εκπρόσωπος του «Orion Sports Club» και προπονητής – διευθυντής της ακαδημίας ποδοσφαίρου Νίκος Κοβάνης, αλλά και ο έφορος υδατοσφαίρισης του Παναθηναϊκού Κείμης Μαρσέλος. Ο κ. Τσίλης δήλωσε μετά το τέλος των αγώνων: «Έχουμε στρέψει την προσοχή μας στις υποδομές όπου γίνεται σπουδαία δουλειά για την ανάπτυξη όλων των τμημάτων του ΠΑΟ. Ευχαριστούμε το ORION για τη στήριξη σ’ αυτά τα τουρνουά». Ο κ. Κοβάνης είπε από την πλευρά του: «To Orion Sports Club θα στέκεται πάντα αρωγός σε τέτοιες προσπάθειες».

ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΠΑΙΔΩΝ ORION «2013»

ΑΓΩΝΕΣ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ:

Για θέσεις 6η-7η: ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΙΩΝΙΚΟΣ 1-9 (4ος Α’ΟΜΙΛΟΥ-4ος Β΄ΟΜΙΛΟΥ)

Για θέσεις 5η-6η: ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 4-13 (3ος Α’ΟΜΙΛΟΥ-3ος Β΄ΟΜΙΛΟΥ)