Καθημερινή ενημέρωση για τις δραστηριότητες του Ναυτικού ομίλου Πατρών στην επίσημη σελίδα μας στο Facebook : Ναυτικος Ομιλος Πατρων -ΝΟΠ

@PatrasNauticalClub

Ημερομηνία: Παρασκευή 05 Μάι 2023
A2-2023: 1oς Ημιτελικός : ΝΟΠ - Αρης Θεσ/νικης 10-05
Κλίκ για μεγέθυνση
A2-2023: 1oς Ημιτελικός : ΝΟΠ - Αρης Θεσ/νικης 10-05A2-2023: 1oς Ημιτελικός : ΝΟΠ - Αρης Θεσ/νικης 10-05
Μεστή εμφάνιση από την ομάδα του ΝΟΠ και νίκη απέναντι στον Άρη με σκορ 10-5.

Ο ΝΟΠ ξεκίνησε δυνατά και προηγήθηκε με 3-0 ενώ στη συνέχεια ο Άρης ισορρόπησε το παιχνίδι και ισοφάρισε σε 3-3. Στη συνέχεια με γκολ του Ανδρικόπουλου 1 λεπτό πριν το τέλος του ημιχρόνου φτάσαμε στο 4-3.
Στην 3η περίοδο η ομάδα μας μπήκε δυνατά και έφτασε να προηγείται με 7-4.

Η τελευταία περίοδος συνεχίστηκε στο ίδιο μοτίβο με το ΝΟΠ να βρίσκει σκορ και να και να διευρύνει το προβάδισμα για να φτάσουμε στο τελικό 10-5.

Επόμενος αγώνας την Κυριακή στη Θεσσαλονίκη στις 19:30 όπου με νίκη η ομάδα μας θα καταφέρει να προκριθεί στον τελικό του πρωταθλήματος και να ανέβει στη Α1 κατηγορία.
Πολλά συγχαρητήρια στην ομάδα μας!

Ευχαριστούμε τον κόσμο της Πάτρας που γέμισε το κολυμβητήριο και στήριξε την προσπάθεια των αθλητών μας.

Πρώτος σκόρερ του ΝΟΠ ο Απ. Γεωργαράς με 4 γκολ ενώ από 2 πέτυχαν οι Παπαχριστόπουλος και Ανδρικόπουλος
Για το ΝΟΠ (Κραβαρίτης): Βυθούλκας, Αγγελόπουλος, Πολάτος, Κανελλόπουλος , Γεωργαράς 4, Λαμπάτος, Μπετχαβάς 1, Παπαχριστόπουλος 2, Ανδρικόπουλος 2, Γκότσης, Βικάτος 1, Πασσάς, Τσασερλής, Σοφός, Δρίζης