Καθημερινή ενημέρωση για τις δραστηριότητες του Ναυτικού ομίλου Πατρών στην επίσημη σελίδα μας στο Facebook : Ναυτικος Ομιλος Πατρων -ΝΟΠ

A2 - Play-off. ΝΟΠ - Ιωνικός Νικαιας : Δυο νικές ο ΝΟΠ
Κλίκ για μεγέθυνση
A2 - Play-off. ΝΟΠ - Ιωνικός Νικαιας : Δυο νικές ο ΝΟΠA2 - Play-off. ΝΟΠ - Ιωνικός Νικαιας : Δυο νικές ο ΝΟΠ
1oς Αγωνας (21-04) ΝΟΠ - ΙΩΝΙΚΟΣ 12-6
Μεστή εμφάνιση από την ομάδα του ΝΟΠ όπου επικράτησε του Ιωνικού στον 1ο αγώνα των playoff ανόδου με σκορ 12-6.
Ο ΝΟΠ πήρε από την αρχή το προβάδισμα και παίζοντας εξαιρετική άμυνα στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα έχτισε μια διαφορά ασφαλείας χωρίς ουσιαστικά να κινδυνέψει σε κανένα σημείο.

Η 1η περίοδος τελείωσε με το ΝΟΠ να προηγείται με 1 τέρμα ενώ στη δεύτερη η ομάδα μας δεν δέχτηκε κανένα γκολ για να φτάσουμε στο 5-2 του ημιχρόνου.
Στην 3η περίοδο και οι δύο ομάδες βρήκαν λύσεις στην επίθεση με το σκορ να φτάνει στο 9-5.

Ξεκινώντας η τελευταία περίοδος ο Ιωνικός βρήκε σκορ και μείωσε τη διαφορά στα 3 γκολ. Εκεί ο ΝΟΠ έδειξε ψυχραιμία και κατάφερε να πετύχει 3 αναπάντητα τέρματα για να φτάσουμε στο τελικό 12-6.
Επόμενος αγώνας την Κυριακή στις 13:45 στη Νίκαια όπου με νίκη περνάμε στα ημιτελικά του πρωταθλήματος.
Για το ΝΟΠ από 4 τέρματα πέτυχαν οι Βικάτος και Γεωργαράς ενώ εξαιρετική εμφάνιση έκανε και ο τερματοφύλακάς μας Διονύσης Βυθούλκας.
Είμαστε ένα βήμα πιο κοντά. Συνεχίζουμε τη δουλειά και την προπόνηση!
Ευχαριστούμε τον κόσμο της Πάτρας για τη στήριξή του!
Συγχαρητήρια στην ομάδα μας !
Για το ΝΟΠ (Κραβαρίτης): Βυθούλκας, Αγγελόπουλος, Πολάτος, Κανελλόπουλος, Γεωργαράς 4, Λαμπάτος, Μπετχαβάς, Ανδρικόπουλος, Γκότσης 2, Βικάτος 4, Πασσάς 2, Βουτσινάς , Σοφός, Κατσαρός

2oς Αγωνας (23-04) : ΙΩΝΙΚΟΣ - ΝΟΠ 04-05
Τέλος αγώνα Ιωνικός - ΝΟΠ 4-5
Ο ΝΟΠ στους ημιτελικούς του πρωταθλήματος.
Σε ένα κλειστό και δυνατό αλλά πολύ όμορφο παιχνίδι ο ΝΟΠ επικράτησε εκτός έδρας του Ιωνικού με 5-4 και προκρίθηκε στους ημιτελικούς του πρωταθλήματος.

Οι δύο ομάδες έπαιξαν δυνατή άμυνα ενώ δεν ήταν τόσο αποτελεσματικές στην επίθεση με αποτέλεσμα το σκορ να μείνει σε πολύ χαμηλό επίπεδο.
Στην 1η περίοδο ο Ιωνικός προηγήθηκε με 3-2 ενώ στη 2η καμία ομάδα δεν κατάφερε να σκοράρει.
Στην 3η περίοδο ο ΝΟΠ με επιμέρους σκορ 2-1 κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Ανδρικόπουλο με την 4η να ξεκινάει στο 4-4.
Η τελευταία περίοδος ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να βγάζουν πολύ καλές άμυνες και να μην μπορούν να βάλουν γκολ. Έτσι φτάσαμε στην τελευταία επίθεση όπου 4 δευτερόλεπτα πριν το τέλος του αγώνα ο αρχηγός Βασίλης Κανελλόπουλος με ένα εξαιρετικό σουτ από την περιφέρεια έδωσε το προβάδισμα και χάρισε τη νίκη και την πρόκριση στην ομάδα μας.

Συγχαρητήρια
στην ομάδα του Ιωνικού για την προσπάθειά τους.

Επόμενος αγώνας την Παρασκευή 5/5 στην Πάτρα με το νικητή του ζευγαριού Άρης - Ηλιούπολη.
Στέλνουμε τις ευχές μας στους εορτάζοντες παίκτες μας Γιώργο Παπαχριστόπουλο και Θωμά Μπετχαβά καθώς και στον έφορο της ομαδας Γιώργο Θωμόπουλο.
Ευχαριστούμε τους φίλους του ΝΟΠ που ακολούθησαν και στήριξαν την ομάδα σε ένα δύσκολο εκτός έδρας αγώνα.