Καθημερινή ενημέρωση για τις δραστηριότητες του Ναυτικού ομίλου Πατρών στην επίσημη σελίδα μας στο Facebook : Ναυτικος Ομιλος Πατρων -ΝΟΠ

@PatrasNauticalClub

Ημερομηνία: Κυριακή 19 Μάρ 2023
A2-2023: 12η αγωνιστική : Ηλιούπολης - ΝΟΠ –NEΠ 06-07
Κλίκ για μεγέθυνση

Νίκη με 7-6 απέναντι στο ΓΣ Ηλιούπολης για την ομάδα του ΝΟΠ όπου σε συνδυασμό με τα υπόλοιπα αποτελέσματα καταλαμβάνει και μαθηματικά την 1η θέση στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος.

Στην 1η περίοδο οι παίκτες μας ήταν πολύ συγκροτημένοι σε επίθεση και άμυνα και κατάφεραν να προηγηθούν με 3-0.

Η Ηλιούπολη στη συνέχεια ισσορόπησε το παιχνίδι με το ημίχρονο να λήγει με 4-2 υπέρ του ΝΟΠ.

Στην 3η περίοδο η ομάδα της Ηλιούπολης αγωνίστηκε πολύ καλά στην άμυνα ενώ έδειξε υπομονή στην επίθεση για να φτάσουμε στο 5-5 με το οποίο ξεκίνησε η τελευταία περίοδος.

Ο ΝΟΠ με 2 γκολ προηγήθηκε με 7-5 ενώ η Ηλιούπολη κατάφερε να μειώσει σε 7-6 που ήταν και το τελικό σκορ.

Τα 8λεπτα: 0-3, 2-1, 3-1, 1-2

ΝΟΠ (Κραβαρίτης): Βυθούλκας, Αγγελόπουλος 1, Πολάτος, Κανελλόπουλος 1, Δρίζης, Λαμπάτος , Παπαχριστόπουλος 1, Μπιτσάκος, Ανδρικόπουλος, Γκότσης 1, Βικάτος 2, Πασσάς 1, Βουτσινάς, Σοφός, Μπετχαβάς

Επόμενος αγώνας για την ομάδα μας στις 2 Απριλίου εντός έδρας απέναντι στο ΝΟ Ναυπλίου.