Κατηγορίες

Καθημερινή ενημέρωση για τις δραστηριότητες του Ναυτικού ομίλου Πατρών στην επίσημη σελίδα μας στο Facebook : Ναυτικος Ομιλος Πατρων -ΝΟΠ

@PatrasNauticalClub

Ημερομηνία: Σάββατο 18 Δεκ 2021
Πρωτάθλημα Υδατοσφαίρισης Ανδρών Α2 - 2022 9η Αγωνιστική : Ηλυσιακός - ΝΟ Πατρών 08-07
Κλίκ για μεγέθυνση

Κακό παιχνίδι για την ομάδα μας και πρώτη ήττα στο πρωτάθλημα με 08-07 απέναντι στον Ηλυσιακό.

Ο Ηλυσιακός ξεκίνησε πιο δυνατά και δείχνοντας ένα καλό πρόσωπο σε άμυνα και επίθεση προηγήθηκε στο ημίχρονο με 5-3.

Στην τρίτη περίοδο και με το σκορ στο 6-3 ο ΝΟΠ είχε ένα εξαιρετικό 5λεπτο όπου πέτυχε 3 γκολ και ισοφάρισε 6-6.

Η τελευταία περίοδος ήταν ισορροπημένη και με το σκορ στο 7-7 ο Ηλυσιακός κατάφερε να πετύχει τέρμα στο τελευταίο λεπτό του αγώνα από το φουνταριστό. Στην τελευταία επίθεση παρόλο που αγωνίστηκε με παίκτη παραπάνω ο ΝΟΠ δεν κατάφερε να σκοράρει με το τελικό αποτέλεσμα να διαμορφώνεται στο 8-7 υπέρ του Ηλυσιακού.

Ακολουθούν οι διακοπές των Χριστουγέννων όπου πρέπει να συνεχίσουμε τη σκληρή δουλειά.

Επόμενος αγώνας στις 8/1 στην Πάτρα απέναντι στην ομάδα του ΠΕΚΕΒ.

Τα 8λεπτα: 2-1, 3-2, 1-3, 2-1

Τα γκολ του ΝΟΠ: Κανελλόπουλος 1, Λυκούδης 2, Ανδρικόπουλος 1, Πασσάς 3