Κατηγορίες

Καθημερινή ενημέρωση για τις δραστηριότητες του Ναυτικού ομίλου Πατρών στην επίσημη σελίδα μας στο Facebook : Ναυτικος Ομιλος Πατρων -ΝΟΠ

@PatrasNauticalClub

Ημερομηνία: Κυριακή 08 Αύγ 2021
Κ17 – Τελική Φάση Πρωταθλήματος Υδατοσφαίρισης Εφήβων Αθήνα 06-08 Αυγούστου  2021 NOΠ- ΝΟ Χανίων 05-09  Ήττα και τέταρτη θέση για τον ΝΟΠ στον μικρό τελικό του πρωταθλήματος εφήβων.
Κλίκ για μεγέθυνση

Ήττα για το ΝΟΠ από τα Χανιά με σκορ 9-5 και τέταρτη θέση στο πανελλήνιο πρωτάθλημα εφήβων.

Μετά το πολύ καλό 1ο 8λεπτο που προηγηθήκαμε με 3-0, ακολούθησαν δύο ολόκληρα 8λεπτα στα οποία η δυνατή άμυνα των Χανίων σε συνδυασμό με τις κακές επιλογές μας στην επίθεση κράτησε την ομάδα μας στο μηδέν σε αντίθεση με τους αντιπάλους μας που βρήκαν λύσεις και σκόραραν 5 γκολ.

Ξεκινώντας το τελευταίο 8λεπτο και με το σκορ στο 5-3 υπέρ των Χανίων, φάνηκε η μεγάλη κούραση της ομάδας μας που δεν κατάφερε να ανατρέψει το εις βάρος της σκορ και ηττήθηκε με τελικό σκορ 9-5.

Μετά την περσινή 6η θέση η ομάδα μας φέτος έκανε ένα βήμα παραπάνω και κατέκτησε την 4η θέση.

Συγχαρητήρια σε όλους τους παίκτες και τους προπονητές!

Τα 8λεπτα: 3-0, 0-3, 0-2, 2-4
Τα γκολ του ΝΟΠ: Μπιτσάκος 2, Τρασάι , Γεωργαράς, Γουρδούπης

Η αποστολή του ΝΟΠ: Τσασερλής Β. Φιλιππάτος Οδ., Ανδρουτσόπουλος Μ., Ρουμάνος Θ., Τρασάι Χρ., Καραΐσκος Αγγ., Γεωργαράς Απ., Χριστοδουλόπουλος Ν., Μπετχαβάς Θ., Μπιτσάκος Αν. , Γουρδούπης Γ., Γεωργίου Σ., Μαυρόπουλος Χρ., Πριτσαπίδουλας Γ. , Λιάτσος Θ.

Προπονητής: Σπύρος Μπουλουγουράς
Βοηθός προπονητής: Βασίλης Λαμπάτος
Έφορος: Αλέξανδρος Χριστοδουλόπουλος