Κατηγορίες

Καθημερινή ενημέρωση για τις δραστηριότητες του Ναυτικού ομίλου Πατρών στην επίσημη σελίδα μας στο Facebook : Ναυτικος Ομιλος Πατρων -ΝΟΠ

@PatrasNauticalClub

Ημερομηνία: Κυριακή 27 Μάρ 2022
Πρωτάθλημα Υδατοσφαίρισης Ανδρών Α2 - 2022  Β Φάση, 4η αγωνιστική : ΟΦΘ - ΝΟ Πατρών 07-10
Κλίκ για μεγέθυνση

Τεράστια νίκη του ΝΟΠ απέναντι στον ΟΦΘ στη Θεσσαλονίκη με 10-07!

Μετά από αυτή τη νίκη ο ΝΟΠ είναι πλέον και μαθηματικά πρώτος στο Β' γύρο του πρωταθλήματος της Α2 υδατοσφαίρισης ανδρών, ενώ μένουν δύο ακόμα αγωνιστικές για την ολοκλήρωσή του.

Ο ΝΟΠ ξεκίνησε πολύ δυναμικά τον αγώνα και στην 1η περίοδο προηγήθηκε με 3-0.

Παρόλο που ο ΟΦΘ ανέβασε ρυθμούς στη συνέχεια, ο ΝΟΠ συνέχισε δυνατά σε άμυνα και επίθεση με το ημίχρονο να τον βρίσκει να προηγείται με 4-2.

Στην τρίτη περίοδο και οι δυο ομάδες έπαιξαν καλύτερα στην επίθεση και πέτυχαν αρκετά γκολ. Ο ΝΟΠ προηγήθηκε μέχρι και με 4 γκολ διαφορά ενώ στη συνεχεια ο ΟΦΘ πετυχαίνοντας 3 αναπαντητα τερματα μειωσε σε 7-6.

Στην τελευταία περίοδο ο ΝΟΠ με καλύτερη φυσική κατάσταση δεν επέτρεψε στον ΟΦΘ να κάνει την ανατροπή και ανέβασε τη διαφορά στο τελικό 10-7.

Πολλά συγχαρητήρια σε όλη την αποστολή.

ΝΟΠ (Λαμπάτος): Βυθούλκας, Γεωργαράς, Πολάτος, Κανελλόπουλος, Ρογδάκης 1, Γουρδούπης, Παπαχριστόπουλος 3,Κωνσταντακόπουλος 1, Λυκούδης 2, Γκότσης, Ανδρικόπουλος 3, Πασσάς, Γιώτης, Νέγκιζ

Επόμενος αγώνας την Κυριακή 3 Απριλίου στις 14:00 στην Πάτρα απέναντι στον Ηλυσιακό.

Περιμένουμε όλους τους φίλους του ΝΟΠ να βρεθούν στο κολυμβητήριο και να στηρίξουν την ομάδα μας.