Κατηγορίες

Καθημερινή ενημέρωση για τις δραστηριότητες του Ναυτικού ομίλου Πατρών στην επίσημη σελίδα μας στο Facebook : Ναυτικος Ομιλος Πατρων -ΝΟΠ

@PatrasNauticalClub

Ημερομηνία: Κυριακή 13 Μάρ 2022
Πρωτάθλημα Υδατοσφαίρισης Ανδρών Α2 - 2022.  Β Φάση, 1η αγωνιστική (εξ´αναβολής): ΝΟ Πατρών - ΟΦΘ 13-12
Κλίκ για μεγέθυνση

Σημαντική νίκη για την ομάδα του ΝΟΠ αφού επικράτησε του ΟΦΘ στην Πάτρα με συνολικό σκορ 13-12.

Με τη νίκη αυτή ο ΝΟΠ παραμένει πρωτοπόρος με διαφορά 5 βαθμών από την Τρίαινα Βούλας.

Η ομάδα μας ξεκίνησε δυνατά σε άμυνα και επίθεση με το αποτέλεσμα στο ημίχρονο να είναι 8-4.

Στην 3η περίοδο ο ΝΟΠ συνέχισε στο ίδιο μοτίβο και τελικά αύξησε τη διαφορά στα 5 γκολ. Τότε ο ΟΦΘ με μια δυναμική αντεπίθεση εκμεταλλευόμενος και τα λάθη της ομάδας μας κατάφερε να μειώσει τη διαφορά πετυχαίνοντας 4 τέρματα χωρίς απάντηση. Στις τελευταίες κατοχές οι παίκτες μας έδειξαν την απαραίτητη ψυχραιμία και κατάφεραν να κρατήσουν το αποτέλεσμα πετυχαίνοντας μια σημαντική νίκη.

Συγχαρητήρια σε όλους τους παίκτες και τους προπονητές μας!

Επόμενος αγώνας την Κυριακή 20 Μαρτίου στην Πάτρα με αντίπαλο την Τρίαινα Βούλας.

Τα 8λεπτα: 3-2, 5-2, 3-4, 2-4

ΝΟΠ (Λαμπάτος): Γεωργαράς 4, Κανελλόπουλος 1, Παπαχριστόπουλος 2, Κωνσταντακόπουλος 1, Λυκούδης 1, Ανδρικόπουλος 2, Πασσάς 2