Κατηγορίες

Καθημερινή ενημέρωση για τις δραστηριότητες του Ναυτικού ομίλου Πατρών στην επίσημη σελίδα μας στο Facebook : Ναυτικος Ομιλος Πατρων -ΝΟΠ

@PatrasNauticalClub

Ημερομηνία: Παρασκευή 11 Μάρ 2022
Πρωτάθλημα Υδατοσφαίρισης Ανδρών Α2 - 2022 A Φάση – 10η αγωνιστική (εξ’αναβολής)  Ιωνικός ΑΟ – ΝΟ Πατρών 11-14
Κλίκ για μεγέθυνση

Επιστροφή στις νίκες για την ομάδα του ΝΟΠ αφού επικράτησε εκτός έδρας του Ιωνικού με 14 - 11.

Στον εξ'αναβολής αγώνα του 1ου γύρου ο ΝΟΠ κέρδισε τον Ιωνικό στη Νίκαια με 14 - 11 και επέστρεψε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακας έχοντας μάλιστα ένα παιχνίδι λιγότερο.

Στις πρώτες δύο περιόδους και οι δυο ομάδες έδωσαν έμφαση στην άμυνα οπότε είδαμε ένα κλειστό παιχνίδι με τον Ιωνικό να προηγείται με 5-4.

Στην τρίτη περίοδο και οι ομάδες έπαιξαν πιο ελεύθερα. Ο ΝΟΠ ενώ ήταν καταιγιστικός στην επίθεση πετυχαίνοντας 7 τέρματα, δεν απέφυγε τα λάθη στην άμυνα με αποτέλεσμα να δεχτεί 5.

Στην τελευταία περίοδο δείχνοντας εξαιρετικό πρόσωπο στην άμυνα ο ΝΟΠ κατάφερε να αυξήσει τη διαφορά με το τελικό σκορ να τον βρίσκει νικητή με 14-11.

Αξίζει να σημειώσουμε τον πλουραλισμό στην επίθεση όπου σκόραραν συνολικά 8 παίχτες.

Στην αποστολή της ομάδας βρέθηκαν μόλις 12 παίκτες καθώς απουσίασαν οι Λυκούδης και Καραΐσκος λόγω ίωσης και ο τερματοφύλακας Μαυριόπουλος λόγω τραυματισμού.

Την Κυριακή στις 14:00 η ομάδα μας αγωνίζεται εντός έδρας με αντίπαλο τον ΟΦΘ.

Σας περιμένουμε όλους στην πισίνα να φωνάξουμε για το ΝΟΠ!

Τα 8λεπτα: 3-2, 2-2, 5-7, 1-3

ΝΟΠ (Λαμπάτος): Κανελλόπουλος 2, Πασσάς 1, Παπαχριστόπουλος 3, Γουρδούπης 1, Ανδρικόπουλος 3, Πολλάτος 2, Νεγκίζ 1, Γεωργαράς 1