Loading...

Κατηγορίες

Καθημερινή ενημέρωση για τις δραστηριότητες του Ναυτικού ομίλου Πατρών στην επίσημη σελίδα μας στο Facebook : Ναυτικος Ομιλος Πατρων -ΝΟΠ

@PatrasNauticalClub

ΝΟΠ: Υδατοσφαίριση μίνι-παίδων (Κ13) :  Απολογισμός της αποστολής του ΝΟΠ στο Διεθνές Τουρνουά Splash Water Polo Tournament 2016 στο Λουτράκι
Κλίκ για μεγέθυνση

Με δύο ομάδες πήρε μέρος ο ΝΟΠ το προηγούμενο Σ/Κ στο τετραήμερο διεθνές τουρνουά υδατοσφαίρισης στο Λουτράκι, (27/10 έως 30/10).

Με ανανεωμένη σύνθεση οι δύο ομάδες των μικρών του ΝΟΠ έδωσαν πολύ καλά δείγματα της συστηματικής δουλειάς που γίνεται και του ταλέντου των αθλητών.

Η 6η θέση που κατέκτησε η πρώτη ομάδα των μίνι-παίδων (ΝΟΠ 1) αντανακλά το γεγονός ότι αυτοί οι αγώνες ήταν οι πρώτοι επίσημοι για την πλειοψηφία των αθλητών μας, καθώς σε σχέση με την περσινή ομάδα είχαμε πολλές μετακινήσεις αθλητών στην ομάδα παίδων και σημαντικές αποχωρήσεις.

Ο ΝΟΠ 2 κατέκτησε την 5η θέση στο τουρνουά των μικρότερων και αυτό είναι θετικό για τα παιδιά που ακολουθούν μαζεύοντας τις πρώτες τους εμπειρίες από αγώνες.

Παρόλα αυτά τα νέα παιδιά προσπάθησαν και επέτυχαν να κάνουν ότι καλύτερο μπορούσαν. Μπορούμε να πούμε με σιγουριά ότι μια καλύτερη κατάταξη αλλά πιθανόν και το μετάλλιο χάθηκε στις λεπτομέρειες ή στην κούραση από την συνεχή και έντονη προσπάθεια των μικρών αθλητών.

Ξεχωριστό και εντυπωσιακό σημείο των αγώνων ήταν η ανάδειξη του τερματοφύλακα της ομάδας Βασίλη Τσατσερλή ως του καλύτερου μεταξύ των 18 ομάδων που πήραν μέρος στο τουρνουά. Μπράβο Βασίλη!!!

Πολλά συγχαρητήρια στα παιδιά και στους προπονητές τους. Είμαστε σίγουροι ότι σύντομα θα δείξουν τις δυνατότητές τους συνεχίζοντας την παράδοση των διακρίσεων του ΝΟΠ στις υποδομές.

Περισσότερα φωτογραφικά στιγμιότυπα από τον αγώνα στην σελίδα του ΝΟΠ στο FLICKR : https://www.flickr.com/photos/130631485@N08/albums/72157674661486211