Κατηγορίες

Καθημερινή ενημέρωση για τις δραστηριότητες του Ναυτικού ομίλου Πατρών στην επίσημη σελίδα μας στο Facebook : Ναυτικος Ομιλος Πατρων -ΝΟΠ

@PatrasNauticalClub

Ημερομηνία: Κυριακή 12 Φεβ 2023
A2-2023: Πρωτάθλημα Υδατοσφαίρισης Ανδρών Α2. 7η  αγωνιστική : ΝΟΠ – Νηρέας Γέρακα 18-13
Κλίκ για μεγέθυνση

Νίκη απέναντι στο Νηρέα Γέρακα με 18-13 και πρώτη θέση για το ΝΟΠ.

Εξαιρετική επίθεση αλλά και προβληματικές άμυνες για την ομάδα μας.

Ο ΝΟΠ ξεκίνησε εντυπωσιακά καθώς προηγήθηκε με 5-0 μετά από μόλις 5 λέπτα αγώνα με την 1η περίοδο να λήγει με σκορ 7-2.

Στη 2η και 3η περίοδο ο Νηρέας έχοντας πολύ καλή επίδοση στην επίθεση ροκάνισε τη διαφορά με την τελευταία περίοδο να ξεκινάει με το ΝΟΠ να προηγείται 14-12.

Εκεί ο ΝΟΠ έσφιξε την άμυνά του και δέχτηκε μόνο 1 γκολ ενώ πέτυχε 4 τέρματα για να φτάσουμε στο τελικό 18-13.

Πρώτος σκόρερ ο Γεωργαράς με 5 και ακολούθησαν οι Κανελλόπουλος και Παπαχριστόπουλος με 4.

Τα 8λεπτα: 7-2, 3-5, 4-5, 4-1

Για το ΝΟΠ (Κραβαρίτης): Βυθούλκας, Πολάτος, Κανελλόπουλος 4, Γκότσης 1, Πασσάς 1, Ανδρικόπουλος 1, Παπαχριστόπουλος 4, Γεωργαράς 5, Αγγελόπουλος, Λαμπάτος, Γιώτης, Μπετχαβάς, Βικάτος 2, Τριαντάφυλλος, Αλάτσης

Επόμενος αγώνας στην Πάτρα με αντίπαλο τον Άρη Νίκαιας την επόμενη Κυριακή στις 15:00.