Καθημερινή ενημέρωση για τις δραστηριότητες του Ναυτικού ομίλου Πατρών στην επίσημη σελίδα μας στο Facebook : Ναυτικος Ομιλος Πατρων -ΝΟΠ

@PatrasNauticalClub

Date: Monday 02 May 2022
U19_ Finals 2022_In 8th position NOP
Click to enlarge

Στον τελευταίο αγώνα κατάταξης για την 7η-8η θέση, ο ΝΟΠ γνώρισε την ήττα από τον ΑΝΟ Γλυφάδας με σκορ 12-11.

Ο ΠΑΟΚ πρωταθλητής με νίκη 12-07 επί του Πανιωνίου, ενώ για την 3η θέση ΠΑΟ- ΓΣ Περιστερίου 13-06.

Η απογοήτευση και η κούραση δυστυχώς αναδείχτηκαν και κάλυψαν την αγωνιστικότητα και το κίνητρο που έδειξαν τα παιδιά στους δύο πρώτους αγώνες που έκριναν την τελική έκβαση και την θέση στα μετάλλια..

Ο αθλητισμός και το πόλο είναι μια συνεχής ομαδική προσπάθεια και επίπονη μακροχρόνια πορεία για να μπορέσει μια ομάδα να χαίρεται τις επιτυχίες και να πρωταγωνιστεί.  Έχουμε στο επόμενο διάστημα αρκετές νέες προσκλήσεις να αντιμετωπίσουμε και όπως έδειξε η τελική φάση των νέων, η ομάδα μπορεί να πρωταγωνιστήσει. Ας το πιστέψουμε μέχρι το τέλος και να αγωνιστούμε για αυτό.

Συγχαρητήρια και πάλι για την παρουσία της ομάδας στα τελικά. Είναι μια σημαντική επιτυχία που λίγοι όμιλοι καταφέρνουν.

Συνεχίζουμε.

Χαίρε Πάτρα, Χαίρε ΝΟΠ

Αναλυτικά οι αγώνες του ΝΟΠ:

1η αγωνιστική ΠΑΟΚ -ΝΟΠ 07-08

(περίοδοι  3-1, 2-1, 2-2,  0-4). Τέρματα : Λυκούδης Σπύρος (3), Γεωργαράς Απόστολος (1), Γουρδούπης Γεώργιος (3), Φιλιππάτος Οδυσέας (1)

2η  αγωνιστική ΓΣ Περιστερίου - ΝΟΠ 14-13

(περίοδοι : 3-1, 6-6, 3-2, 2-4). Τέρματα: Γουρδούπης (3), Λυκούδης (2), Φιλιππάτος (2),  Καραϊσκος (3), Γεωργαράς (3)

3η αγωνιστική ΝΟΠ – ΝΟ Χανίων 07-20

(περίοδοι : 1-6, 5-5, 0-5, 1-4). Τέρματα:  Γουρδούπης (2), Λυκούδης (2), Φιλιππάτος (2), Κατσαρός (1)

4η  αγωνιστική ΝΟΠ – ΑΝΟ Γλυφάδας 11-12

(περίοδοι : 4-2, 2-3, 1-2, 3-4). Τέρματα: Γουρδούπης (2), Λυκούδης (4),  Καραϊσκος (1), Γεωργαράς (2), Μπετχαβάς (2)