Loading...

Καθημερινή ενημέρωση για τις δραστηριότητες του Ναυτικού ομίλου Πατρών στην επίσημη σελίδα μας στο Facebook : Ναυτικος Ομιλος Πατρων -ΝΟΠ

@PatrasNauticalClub

Ιστιοπλοϊκός αγώνας Κύπελλο Φθινοπώρου 2015 «Επαμεινώνδας Πετραλιάς» Πρώτη και δεύτερη ημέρα ιστιοδρομιών και ολοκλήρωση του αγώνα  Απονομή επάθλων στους νικητές.
Κλίκ για μεγέθυνση
Ιστιοπλοϊκός αγώνας Κύπελλο Φθινοπώρου 2015 «Επαμεινώνδας Πετραλιάς» Πρώτη και δεύτερη ημέρα ιστιοδρομιών και ολοκλήρωση του αγώνα  Απονομή επάθλων στους νικητές.

Σε μία ηλιόλουστη και ζεστή ατμόσφαιρα, ολοκληρώθηκαν το πρωί και το μεσημέρι της Κυριακής οι δύο τελευταίες ιστιοδρομίες του φετινού δευτέρου Κυπέλλου Φθινοπώρου που διοργάνωσε το Ιστιοπλοϊκό Τμήμα του Ναυτικού Ομίλου Πατρών, αφιερωμένο στη μνήμη του αείμνηστου ιδρυτού του Επαμεινώντα Πετραλιά.

Με την συμμετοχή πολλών ιστιοπλοϊκών (18 συνολικά χωρισμένων σε τρείς κατηγορίες δυναμικότητας), με συνεχή και έντονο συναγωνισμό αλλά και ευγενή άμιλλα, έγιναν δύο δυναμικές ιστιοδρομίες που υστέρησαν κατά κάποιο τρόπο σε συναρπαστικότητα λόγω της έλλειψης ισχυρών ανέμων..

Την Κυριακή το βράδυ (στις 21.30) στο κολυμβητήριο του Ναυτικού Ομίλου Πατρών διοργανώθηκε η τελετή λήξης του Κυπέλλου Φθινοπώρου 2015 και η απονομή των επάθλων στους νικητές των ιστιοδρομιών στις τρεις κατηγορίες σκαφών που συμμετείχαν.

Συνοπτικά τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:

1η Κατηγορία Σκαφών : Club Non-Spinaker

Σκάφος «Τάκης» ΝΟΠ

Κυβερνήτης Τόλης Αποστολόπουλος

Πλήρωμα: Θεοδωρής Φιλιπάτος, Δήμητρα Μακρυνιώτη, Τάκης Καλοκαιρινός, Σταμάτης Κώστας, Αχιλέας Αργυρίου

Απονομή επάθλου από την πρώην πρόεδρο του ΝΟΠ κα. Λήδα Τασοπούλου-Παπαμανώλη.

 

2η Κατηγορία Σκαφών: CLUB

1ος : Σκάφος «Ιρις», κυβερνήτης Δημήτριος Τσελίκας, ΙΟΠ

2ος : Σκάφος «Κίρκη 2», κυβερνήτης Θεόδωρος Λινάρδος, ΙΟΠ

3ος : Σκάφος «Αμφιτρίτη», κυβερνήτης Ιωαννίδης Δάκης, ΝΟΠ

Απονομή επάθλων από τον π.πρόεδρο του ΝΟΠ, κ. Πέτρο Καθρέπτα

 

3η Κατηγορία Σκαφών : International

1ος : Σκάφος «Φοίβη», κυβερνήτης Κανδρής Χάρης, ΙΟΠ

Απονομή επάθλου από τον πρόεδρο του ΝΟΠ κ.Τάκη Γουρδούπη

2ος : Σκάφος «Βερενίκη», κυβερνήτης Σάνης Ανδρέας, ΝΟΠ

Απονομή επάθλων από τον γενικό αρχηγό του ΝΟΠ κ.Μιχάλη Παντελή 

3ος : Σκάφος «Ιριντίνι», κυβερνήτης Νικολάτος Γαβριήλ, ΙΟΠ

Απονομή επάθλων από τον αντιπρόεδρο του ΝΟΠ κ.Νίκο Αθανασόπουλο

 

Αναλυτικά αποτελέσματα όλων των ιστιοδρομιών δίνονται στα επισυναπτόμενα αρχεία.

Περισσότερες φωτογραφίες στην σελίδα του Ναυτικού Ομίλου Πατρών στο Flirck :  

https://www.flickr.com/photos/[email protected]/albums

 

 

Κολυμβητήριο Ν.Ο.Πατρών
Ακτή Δυμαίων έναντι ΔΕΗ


Ώρες λειτουργίας:
Δευτέρα έως Παρασκευή 16.00 - 19.00
Σάββατο 10.00 - 13.00
Τηλ: 2610 317766

Email Επικοινωνίας: [email protected]

Εθνικό κολυμβητήριο «Α. Πεπανός»

Ώρες λειτουργίας:
Δευτέρα έως Παρασκευή 15.00 - 21.00
Σάββατο 10.00 - 13.00
Τηλ: 2610 644303


Email Διαφήμισης:
[email protected] 

Facebook

Flickr

© Copyright 2017 ΝΟΠ - ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ