Loading...

Κατηγορίες

Καθημερινή ενημέρωση για τις δραστηριότητες του Ναυτικού ομίλου Πατρών στην επίσημη σελίδα μας στο Facebook : Ναυτικος Ομιλος Πατρων -ΝΟΠ

@PatrasNauticalClub

ΝΟΠ: Υδατοσφαίριση ανδρών.  13η αγωνιστική πρωταθλήματος Α1: ΝΟ Πατρών – ΠΑΟΚ 05 -10 Εύκολη ήττα για τον ΝΟΠ.  Με δύο πρόσωπα η ομάδα
Κλίκ για μεγέθυνση

Απογοητευτικός ο ΝΟΠ στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα (που έληξε με 01-07 εις βάρος του) στην διάρκεια του οποίου έδειχνε αναποτελεσματικός στο σκοράρισμα και από την άλλη με λάθη στην άμυνα να δέχεται εύκολα γκολ.

Ολική μεταμόρφωση στο δεύτερο μέρος όπου με δυνατή και σωστή άμυνα αδρανοποίησε όλα τα επιθετικά ατού του ΠΑΟΚ για σχεδόν δύο περιόδους.  Παράλληλα οι δικές του επιθετικές προσπάθειες άρχισαν να αποδίδουν και οι παίχτες να σκοράρουν φθάνοντας το σκορ στο 05-08 λίγο πριν το τέλος. Είχε ευκαιρίες να πλησιάσει και να απειλήσει τον ΠΑΟΚ αλλά δυστυχώς κατέληξε σε πολλές άστοχες τελικές προσπάθειες.

Η ομάδα παρουσιάστηκε με δύο πρόσωπα. Μετά τα τελευταία δυναμικά παιχνίδια που έδωσε με ΑΟΠΦ (εντός) και Υδραϊκό και ΝΟΧίου (εκτός) υπήρχε η αισιοδοξία θα έκανε κάτι καλό σήμερα. Δυστυχώς η εξέλιξη του πρώτου ημιχρόνου ήταν απρόσμενη και η ανατροπή του σκορ κάτι πολύ δύσκολο στην συνέχεια για την νεανική ομάδα του ΝΟΠ.

Την Κυριακή τώρα η 14η αγωνιστική με τον ΝΟΠ να αντιμετωπίζει στην Αθήνα τον Εθνικό Πειραιώς. Ας αντιληφθούμε ότι έχουμε μια και μόνη επιλογή. Να προσπαθούμε πάντα για το καλύτερο και να τολμούμε ξανά και ξανά για την νίκη.