Loading...

Κατηγορίες

Καθημερινή ενημέρωση για τις δραστηριότητες του Ναυτικού ομίλου Πατρών στην επίσημη σελίδα μας στο Facebook : Ναυτικος Ομιλος Πατρων -ΝΟΠ

@PatrasNauticalClub

Υδατοσφαίριση. Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών 2015.  Τελική φάση του Ομίλου ανόδου.  Τρίτος με ψηλά το κεφάλι ο Ναυτικός Ομιλος Πατρών.  Η Α1 μπορεί να περιμένει…
Κλίκ για μεγέθυνση

Μία ισοπαλία και μια ήττα ήταν τα αποτελεσματα από τους αγώνες της Κυριακής (19/07) για την ομάδα ανδρών του Ναυτικού Ομίλου Πατρών. Ειδικότερα :

4η αγωνιστική (11.00) :  Ηλιούπολη - ΝΟ Πατρών 10 -10

5η αγωνιστική (18.00) : ΝΟ Πατρών – ΝΕΠ              3- 8

Η ισοπαλία με την πρωτοπόρο του ομίλου ομάδα της Ηλιούπολης στον πρωινό αγώνα της Κυριακής  στέρησε οποιαδήποτε ελπίδα για ανατροπή της κατάστασης  και προσπάθεια για μια ακόμα νίκη στον τελευταίο αγώνα απέναντι στην ΝΕΠ .

Δυστυχώς αυτό δεν κατέστει δυνατόν και ο προπονητής του ΝΟΠ κ.Μάκης Λυκούδης, έδωσε την ευκαιρία στους νεώτερους παίχτες να αγωνιστούν στο τελευταίο αδιάφορο αγώνα με την ΝΕΠ, όπου και γνώρισαν την ήττα με 8-3.

Συγχαρητήρια στα παιδία και στους προπονητές. Η προσπάθεια τους και ή απόδοσή τους ήταν σπουδαία. Η άνοδος κρίθηκε σε ασήμαντες λεπτομέρειες στο τελευταίο λεπτό σε κάποιους αγώνες του ά γύρου. Ήταν συνειδητή επιλογή της διοίκησης από την αρχή να χρησιμοποιήσουμε και να παίξουμε αποκλειστικά με δικούς μας αθλητές. Η προσθήκη του Γ.Κατσιγιάννη στο τέλος του χειμώνα, που έμενε και προπονείτο μόνος στην Αθήνα δεν άλλαξε την απόφαση.

Ας μην κυριαρχήσει η απογοήτευση, το μέλλον είναι μπροστά μας και με λίγη ακόμα προσπάθεια μπορούμε να κάνουμε πολλά και με διάρκεια. Η θέση του Ναυτικού Ομίλου Πατρών είναι στην Α1 και εκεί θα έρθει σύντομα για να μείνει και να πρωταγωνιστήσει με τους δικούς του αθλητές.

Στην ανδρική ομάδα του ΝΟΠ που συμμετείχε στο πρωτάθλημα της Α2 στην διάρκεια της χρονιά πήρα μέρος οι εξής αθλητές: