Κατηγορίες

Καθημερινή ενημέρωση για τις δραστηριότητες του Ναυτικού ομίλου Πατρών στην επίσημη σελίδα μας στο Facebook : Ναυτικος Ομιλος Πατρων -ΝΟΠ

@PatrasNauticalClub

Ημερομηνία: Κυριακή 24 Οκτ 2021
Πρωτάθλημα Υδατοσφαίρισης Ανδρών Α2 - 2022.  3η Αγωνιστική : ΠΕΚΕ Βροντάδου (Χίου) - ΝΟ Πατρών 08-17
Κλίκ για μεγέθυνση

Καλή εμφάνιση και εκτός έδρας νίκη στη Χίο για το ΝΟΠ απέναντι στην ομάδα της ΠΕΚΕΒ με σκορ 17-8.

Παρά την κούραση του ταξιδιού η ομάδα του ΝΟΠ ξεκίνησε δυνατά στην πρώτη περίοδο όπου προηγήθηκε με 1-4 και συνέχισε στο ίδιο μοτίβο και στη δεύτερη με το ημίχρονο να λήγει 2-6.

Στην τρίτη περίοδο η ομάδα μας συνέχισε να ανεβάζει τη διαφορά με το σκορ να βρίσκεται πλέον στο 5-11.

Στην τελευταία περίοδο η ΠΕΚΕΒ εμφανίστηκε κουρασμένη λόγω της έλλειψης προπονήσεων (το Ιωνικό κολυμβητήριο στη Χίο ήταν κλειστό λόγω επισκευών και άνοιξε πριν μερικές ημέρες) και το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 8-17

Τα 8λεπτα: 1-4, 2-6, 5-11, 8-17

Τα γκολ του ΝΟΠ: Γεωργαράς 4, Κανελλόπουλος 2, Ρογδάκης 2, Λυκούδης 2, Ανδρικόπουλος 3, Πασσάς 3, Νέγκιζ 1