Κατηγορίες

Καθημερινή ενημέρωση για τις δραστηριότητες του Ναυτικού ομίλου Πατρών στην επίσημη σελίδα μας στο Facebook : Ναυτικος Ομιλος Πατρων -ΝΟΠ

@PatrasNauticalClub

Ημερομηνία: Σάββατο 23 Σεπ 2023
A1 Υδατοσφαίριση  Ανδρών 2024.  1η αγωνιστική: ΝΟΠ – ΝΟ Χανίων 07-06. Σπουδαία νίκη στην πρεμιέρα για τον ΝΟΠ.
Κλίκ για μεγέθυνση
A1 Υδατοσφαίριση  Ανδρών 2024.  1η αγωνιστική: ΝΟΠ – ΝΟ Χανίων 07-06. Σπουδαία νίκη στην πρεμιέρα για τον ΝΟΠ.A1 Υδατοσφαίριση  Ανδρών 2024.  1η αγωνιστική: ΝΟΠ – ΝΟ Χανίων 07-06. Σπουδαία νίκη στην πρεμιέρα για τον ΝΟΠ.

Σημαντική νίκη ουσίας και ψυχολογίας για την ομάδα του Ναυτικού Ομίλου Πατρών καθώς επικράτησε για την 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος του ΝΟ Χανίων με σκορ 7-6.

Οι δύο ομάδες ξεκίνησαν το παιχνίδι με κλειστές άμυνες και αρκετή αστάθεια στις επιθέσεις τους με τα Χάνια να βρίσκουν σκορ στα τελευταία λεπτά και την 1η περίοδο να τελειώνει στο 0-2 υπέρ των φιλοξενούμενων.

Στη 2η περίοδο ο ΝΟΠ πέτυχε 2 γρήγορα τέρματα με το νεαρό φουνταριστό Ηλία Αγγελόπουλο και έφερε το ματς στα ίσα. Στη συνέχεια τα Χανιά κατάφεραν να προηγηθούν με το ΝΟΠ να βρίσκει γρήγορα απάντηση και να ισοφαρίζει, αρχικά με το Θωμά Μπετχαβά και στη συνέχεια με το Νίκο Ανδρικόπουλο.

Η 3η περίοδος ξεκίνησε με το ισόπαλο 4-4 με τα Χανιά να πετυχαίνουν τέρμα μετα από 4 λεπτά αγώνα. Ο ΝΟΠ κατάφερε πάλι να ισοφαρίσει με σουτ του Γιάννη Τζώρτζη από την περιφέρεια ενώ πριν τελειώσει η περίοδος κατάφερε να προηγηθεί για πρώτη φορά στον αγώνα με σουτ του Βασίλη Κανελλόπουλου στον παίκτη παραπάνω.

Στη συνέχεια και οι 2 ομάδες έδωσαν μεγάλη βάση στην άμυνά τους με το ΝΟΠ να σκοράρει πρώτος με τον Απόστολο Γεωργαρά και να παίρνει διαφορά 2 τερμάτων. Στα 2 λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα η ομάδα των Χανίων μείωσε στο 7-6 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι το οποίο ήταν και το τελικό σκορ καθώς στις τελευταίας επιθέσεις καμία ομάδα δεν κατάφερε να σκοράρει.

Ευχαριστούμε τους φιλάθλους που αψήφησαν τη δυνατή ζέστη και έδωσαν το παρόν στο κολυμβητήριο του ΝΟΠ για να στηρίξουν την ομάδα μας.

Τα 8λεπτα : 0-2, 4-4, 6-5, 7-6

Η ομάδα του ΝΟΠ (Ντόσκας): Καζάκος Δημήτρης, Τζώρτζης Γιάννης 1, Αγγελόπουλος Ηλίας 2, Κανελλόπουλος Βασίλης 1, Γεωργαράς Απόστολος, Παπαχριστόπουλος Γιώργος, Παπαδόγκωνας Παναγιώτης, Πασσάς Θαρραλέος, Ανδρικόπουλος Νίκος 1, Γκότσης Παναγιώτης, Βικάτος Τάσος, Γαβαλάς Γιάννης, Βυθούλκας Διονύσης, Λαμπάτος Άγγελος, Μπετχαβάς Θωμάς 1

Επόμενος αγώνας εκτός έδρας απέναντι στο Γ.Σ. Περιστερίου το Σάββατο 30/9.