Loading...

Καθημερινή ενημέρωση για τις δραστηριότητες του Ναυτικού ομίλου Πατρών στην επίσημη σελίδα μας στο Facebook : Ναυτικος Ομιλος Πατρων -ΝΟΠ

@PatrasNauticalClub

Υδατοσφαίριση Μίνι- Παίδων (Κ13) Προκριματική φάση Πρωταθλήματος Μίνι-παίδων 2015. Όμιλος Πάτρας  1η αγωνιστική ΝΟ Πατρών  -ΝΕ Πάτρας, Πέμπτη 15 Μαΐου ώρα 20.30
Κλίκ για μεγέθυνση

Ξεκινά αύριο Πέμπτη 14 Μαΐου, το Πρωτάθλημα Υδατοσφαίριση ΜΙΝΙ  ΠΑΙΔΩΝ  2015 (γενν. 2002 Κ13 ετών), για τις δύο ομάδες της Πάτρας, καθώς λόγω  των επαναλαμβανόμενων αποχωρήσεων ομάδων μέχρι την τελευταία στιγμή, υπήρξε δυσκολία για την διαμόρφωση των Ομίλων. Τελικά ο Όμιλος Πάτρας καταργήθηκε και οι πατρινές ομάδες θα αναγκαστούν να αγωνιστούν στην Αθήνα, εκτός από έναν μεταξύ τους αγώνα που θα δοθεί στην Πάτρα.  

Ειδικότερα, αύριο Πέμπτη 14 Μάιου, στις 20.30, στο Εθνικό Κολυμβητήριο «Ολυμπ. Αντ. Πεπανός», ο Ναυτικός Ομιλος Πατρών και η ΝΕ Πάτρας,  θα παίξουν μεταξύ τους πριν μεταβούν στην Αθήνα για να συμπεριληφθούν στο 1ο Όμιλο Αττικής μαζί με άλλες τέσσερεις ομάδες, ως εξής:   

1ος  Όμιλος Αττικής

  1. ΑΕ Χαϊδαρίου
  2. ΓΣ Ηλιούπολης
  3. ΑΝΟ Μεταμόρφωσης
  4. Ηλισιακός ΑΟ
  5. ΝΟ Πατρών
  6. ΝΕ Πάτρας

 Το  Πρωτάθλημα   Μίνι-παίδων  2015»  θα διεξαχθεί σε τρεις (3) φάσεις:

  • Α’  Φάση - Προκριματική                   15 – 17  / 5 / 15          
  • Β’  Φάση - Ημιτελική                         19 - 21 / 6 / 15
  • Γ’  Φάση - Τελική                               17 - 19 / 7 / 15

Δικαίωμα συμμετοχής έχουν οι αθλητές  (γεν. 2002, Κ13) και  νεώτεροι.

Ημιτελική  Φάση

Στη ημιτελική φάση από τον 1ο Ομιλο Αττικής, όπου συμμετέχει ο ΝΟΠ, θα προκριθούν τέσσερεις ομάδες. Ειδικότερα από όλους τους ομίλους θα προκριθούν:  

Οι (4) πρώτες ομάδες από τον όμιλο 1, 10   οι τρείς (3) πρώτες ομάδες από τους ομίλους   3, 5, 6, 7, οι (2) πρώτες ομάδες από τους ομίλους  2, 4, 8, 9  με σύνολο  είκοσι οχτώ  (28) ομάδες.

Η 29η και η 30η ομάδα θα προκύψει από το ΜΠΑΡΑΖ των 2 τετάρτων  ομάδων των ΟΜΙΛΩΝ 6, 7 και  των 2 τρίτων 2, 4.

Σχηματίζονται πέντε (5) όμιλοι των έξι (6) ομάδων .

Τελική Φάση 

Στην  Τελική Φάση  προκρίνονται Δέκα (10) ομάδες, δηλαδή οι δύο (2) πρώτες ομάδες από κάθε όμιλο. Σχηματίζονται δυο (2) όμιλοι των πέντε (5) ομάδων και αγωνίζονται με σύστημα  Pool,  ισχύει η Ισοπαλία.

Στους χιαστί αγώνες και στους αγώνες κατάταξης, πρέπει να υπάρξει  νικητής.

 

Το πρόγραμμα των αγώνων του Ομίλου της Αττικής  έχει ως εξής:

1.  Α  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ

1η  αγωνιστική             Πέμπτη                   14/5/15

ΩΡΑ:   20:30               ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ             ΝΕ ΠΑΤΡΑΣ

 

2.  Α  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΙΛΙΣΙΟ

1η  αγωνιστική             Παρασκευή             15/5/15

ΩΡΑ:   20:30               ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ             ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

2η  αγωνιστική             Σάββατο              16/5/15

ΩΡΑ:   13:00               ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ     ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ

3η  αγωνιστική             Σάββατο               16/5/15

ΩΡΑ: 19:30                 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ     ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ

4η  αγωνιστική             Κυριακή                 17/5/15

ΩΡΑ:   10:30               ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ        ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ

ΩΡΑ:   11:30               ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ             ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ

ΩΡΑ:   12:30               ΝΕ ΠΑΤΡΑΣ              ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΛΟΥ

5η  αγωνιστική             Κυριακή                                  17/5/15

ΩΡΑ:   18:00               ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ     ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:   19:00               ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ                 ΝΕ ΠΑΤΡΑΣ

ΩΡΑ:   20:00               ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ                   ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

 

3.  Α  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

1η  αγωνιστική             Παρασκευή        15/5/15

ΩΡΑ: 20:30                 ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ    ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ

ΩΡΑ: 21:30                 ΝΕ ΠΑΤΡΑΣ        ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ

2η  αγωνιστική             Πέμπτη             4/5/15

ΩΡΑ: 21:30                 ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ     ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

3η  αγωνιστική             Σάββατο           16/5/15

ΩΡΑ: 19:00                 ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ      ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ: 20:00                 ΝΕ ΠΑΤΡΑΣ          ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

 

 

Η σύνθεση της ομάδος υδατοσφαίρισης μίνι-παίδων του Ναυτικού Ομίλου Πατρών:

  1. Αθανασίου Κωνσταντίνος
  2. Αλαφάκης Γιάννης
  3. Αλμύρας Ανδρέας
  4. Γουρδούπης Γιώργος
  5. Ζαβέρδας Αντώνης
  6. Καραλής Γιώργος
  7. Μπρακατσέλος Νικος
  8. Μπιτσάκος Χρήστος
  9. Μπιτσάκος Ανδρεας
  10. Νταλαπας Ιάσωνας
  11. Παπαγεωργίου Βασίλης
  12. Ρουμάνος Θοδωρής
  13. Τάτσιος Γιάννης
  14. Τσίστας Κωνσταντίνος
  15. Χαραλαμπόπουλος Νικήτας

Προπονητής : Βασιλόπουλος Παναγιώτης

Έφορος:  Αλμύρας Γεώργιος

 

Κολυμβητήριο Ν.Ο.Πατρών
Ακτή Δυμαίων έναντι ΔΕΗ


Ώρες λειτουργίας:
Δευτέρα έως Παρασκευή 10.00 - 20.00
Σάββατο 10.00 - 13.00
Τηλ: 2610 317766

Email Επικοινωνίας: [email protected]

Εθνικό κολυμβητήριο «Α. Πεπανός»

Ώρες λειτουργίας:
Δευτέρα έως Παρασκευή 15.00 - 21.00
Σάββατο 10.00 - 13.00
Τηλ: 2610 644303


Email Διαφήμισης:
[email protected] 

Facebook

Flickr

© Copyright 2020 ΝΟΠ - ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ