Κατηγορίες

Καθημερινή ενημέρωση για τις δραστηριότητες του Ναυτικού ομίλου Πατρών στην επίσημη σελίδα μας στο Facebook : Ναυτικος Ομιλος Πατρων -ΝΟΠ

@PatrasNauticalClub

Ημερομηνία: Κυριακή 19 Νοέ 2023
Α1 Πρωτάθλημα Υδατοσφαίρισης Ανδρών 2024. 10η Αγωνιστική: ΝΟ Πατρών - ΝΟ Χίου 09-06
Κλίκ για μεγέθυνση
Σημαντική νίκη για την ομάδα του ΝΟΠ απέναντι στο ΝΟ Χίου με σκορ 09-06

Η ομάδα μας πηρε από την αρχή τα ηνία του αγώνα και με εξαιρετική άμυνα στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα κατάφερε να επικρατήσει χωρίς ουσιαστικά να απειληθεί σε κανένα σημείο του.

Ο αγώνας ξεκίνησε με το ΝΟΠ να προηγείται και τη Χίο να ισοφαρίζει σχεδόν αμέσως. Στη συνέχεια του αγώνα με μια σειρά από πολύ καλές άμυνες και σημαντικές αποκρούσεις του Δ. Καζάκου αλλά και αποτελεσματικότητα στην επίθεση ο ΝΟΠ κατάφερε να προηγηθεί με 5-1 στο ημίχρονο και με 7-1 στα μέσα της 3ης περιόδου.

Σε εκείνο το σημείο η ομάδα της Χίου εκμεταλλευόμενη την έλλειψη συγκέντρωσης των παικτών μας πέτυχε 3 γρήγορα τέρματα με το Βικάτο να απαντάει για το ΝΟΠ για να φτάσουμε στο 8-4 με το οποίο ξεκίνησε η τελευταία περίοδος.

Το παιχνίδι συνεχίστηκε στο ίδιο μοτίβο στην τελευταία περίοδο για να φτάσουμε στο τελικό 9-6.

Πρώτος σκόρερ για την ομάδα μας ο Γεωργαράς με 4 γκολ ενω απο 2 πέτυχαν ο Βικάτος και ο Πασσάς και 1 ο Παπαδόγκωνας.

Για το ΝΟΠ (Ντόσκας): Καζάκος, Τζώρτζης, Αγγελόπουλος, Κανελλόπουλος, Λαμπάτος , Παπαχριστόπουλος, Παπαδόγκωνας 1, Πασσάς 2, Ανδρικόπουλος, Γεωργαράς 4, Βικάτος 2, Γαβαλάς, Βυθούλκας, Wilson, Μπετχαβάς