Κατηγορίες

Καθημερινή ενημέρωση για τις δραστηριότητες του Ναυτικού ομίλου Πατρών στην επίσημη σελίδα μας στο Facebook : Ναυτικος Ομιλος Πατρων -ΝΟΠ

@PatrasNauticalClub

Ημερομηνία: Σάββατο 11 Νοέ 2023
Α1 Πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης ανδρών. 9η αγωνιστική : ΝΟ Πατρών – ΓΣ Περιστερίου 10-16
Κλίκ για μεγέθυνση

Την ήττα με σκορ 16-10 γνώρισε η ομάδα του ΝΟΠ στον αγώνα με τον Γ. Σ. Περιστερίου.

Η ομάδα του Περιστερίου ξεκίνησε πολύ δυνατά και κατάφερε στο τέλος της 1ης περιόδου να προηγηθεί με 0-4.

Στη 2η περίοδο η ομάδα μας βελτιώθηκε επιθετικά χωρίς όμως να δείξει την ίδια συγκέντρωση στην άμυνα για να φτάσουμε στο 4-9 με το οποίο έληξε το 1ο ημίχρονο.

Η 3η περίοδος συνεχίστηκε στο ίδιο μοτίβο με την ομάδα του Περιστερίου να διευρύνει τη διαφορά για να φτάσουμε στο 6-14.

Ο ΝΟΠ με βελτιωμένο επιθετικό πρόσωπο κατάφερε να πετύχει 4 τέρματα στην τελευταίο περίοδο με το παιχνίδι να λήγει 10-16 υπέρ του Περιστερίου

Τα 8λεπτα: 0-4, 4-9, 6-14, 10-16

Για το ΝΟΠ: (Ντόσκας): Καζάκος, Τζώρτζης, Αγγελόπουλος, Κανελλόπουλος, Λαμπάτος 1, Παπαχριστόπουλος 1, Παπαδόγκωνας 2, Πασσάς, Ανδρικόπουλος 1, Γεωργαράς 1, Βικάτος 3, Πολάτος, Βυθούλκας, Wilson, Μπετχαβάς 1

Επόμενος αγώνας το Σάββατο 18/11 στην Πάτρα απέναντι στο ΝΟ Χίου καθώς ο αγώνας της Τετάρτης δεν θα πραγματοποιηθεί λόγω ευρωπαϊκών υποχρεώσεων του Απόλλωνα Σμύρνης.