Καθημερινή ενημέρωση για τις δραστηριότητες του Ναυτικού ομίλου Πατρών στην επίσημη σελίδα μας στο Facebook : Ναυτικος Ομιλος Πατρων -ΝΟΠ

@PatrasNauticalClub

Ημερομηνία: Κυριακή 05 Νοέ 2023
Α1 Πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης ανδρών  7η αγωνιστική : ΠΑΟ - ΝΟ Πατρών 11-09
Κλίκ για μεγέθυνση
Α1 Πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης ανδρών  7η αγωνιστική : ΠΑΟ - ΝΟ Πατρών 11-09Α1 Πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης ανδρών  7η αγωνιστική : ΠΑΟ - ΝΟ Πατρών 11-09

Ήττα για την ομάδα του ΝΟΠ απέναντι στον Παναθηναϊκό με σκορ 11-9.

Καλή εμφάνιση για την ομάδα μας η οποία δυστυχώς δε συνοδεύτηκε από ένα θετικό αποτέλεσμα αλλα μας γεμίζει αισιοδοξία για το μέλλον.

Ο Παναθηναϊκός προηγήθηκε με το ΝΟΠ να απαντάει με 2 τερματα για να ξεκινήσει η 2η περίοδος με το σκορ στο 1-2.

Στη συνέχεια ο Παναθηναϊκός με μια σειρά καλών επιθέσεων κατάφερε να προηγηθεί για να αντιδράσει ο ΝΟΠ και να φτάσουμε στο 5-4 σκορ ημιχρόνου.

Η 3η περίοδος ξεκίνησε με τις 2 ομάδες να σκοράρουν εκατέρωθεν και το ΝΟΠ να προηγείται στο τέλος με 7-9.

Στην τελευταία περίοδο αν και ο ΝΟΠ κατάφερε να σκοράρει πρώτος και να προηγηθεί με 2 γκολ δεν έδειξε την ιδια συγκέντρωση στην άμυνα. Ο Παναθηναϊκός κατάφερε να πετύχει 4 αναπάντητα τέρματα για να φτάσουμε στο τελικό 11-9.

Πρώτοι σκόρερ για το ΝΟΠ οι Γεωργαράς και Wilson με 3 γκολ, ενώ 2 πέτυχε ο Βικάτος και 1 ο Τζώρτζης.

Τα 8λεπτα: 1-2, 5-4, 7-8, 11-9

ΝΟΠ (Ντόσκας): Καζάκος, Λαμπάτος, Αγγελόπουλος, Κανελλόπουλος, Γεωργαράς 3, Παπαχριστόπουλος, Τζώρτζης 1, Πασσάς, Ανδρικόπουλος, Λαμπάτος, Βικάτος 2, Γαβαλάς, Βυθούλκας, Wilson 3, Μπετχαβάς

Επόμενος αγώνας την Τετάρτη στην Κρήτη απέναντι στο Ν.Ο. Χανίων.