Κατηγορίες

Καθημερινή ενημέρωση για τις δραστηριότητες του Ναυτικού ομίλου Πατρών στην επίσημη σελίδα μας στο Facebook : Ναυτικος Ομιλος Πατρων -ΝΟΠ

@PatrasNauticalClub

Ημερομηνία: Δευτέρα 30 Οκτ 2023
Α1 Πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης ανδρών. 6η αγωνιστική : ΝΟ Πατρών  - ANO Γλυφάδας  07-08
Κλίκ για μεγέθυνση
Α1 Πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης ανδρών. 6η αγωνιστική : ΝΟ Πατρών  - ANO Γλυφάδας  07-08Α1 Πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης ανδρών. 6η αγωνιστική : ΝΟ Πατρών  - ANO Γλυφάδας  07-08

Ήττα στις λεπτομέρειες για την ομάδα του ΝΟΠ απέναντι στον ΑΝΟ Γλυφάδας με σκορ 8-7.

Η αστοχία αλλά και κάποιες κακές επιθετικές επιλογές στέρησαν τη δυνατότητα από την ομάδα μας να πάρει το βαθμό της ισοπαλίας ενώ θα μπορούσε να διεκδικήσει ακόμα και τη νίκη.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με αργό ρυθμό και με την Γλυφάδα να βρίσκεται συνέχεια μπροστά στο σκορ και το ημίχρονο να λήγει 5-3 υπέρ της.

Στη 2η περίοδο παρόλο που η διαφορά έφτασε τα 3 τέρματα ο ΝΟΠ κατάφερε να πετύχει γρήγορα γκολ για να φτάσουμε στην τελευταία περίοδο με το σκορ στο 7-6 υπέρ της Γλυφάδας.

Η 4η περίοδος ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να παίζουν καλές άμυνες για να φτάσουμε 1 λεπτό πριν το τέλος οπου ο ΝΟΠ ισοφάρισε σε 7-7. Στην επόμενη επίθεση η Γλυφάδα κατάφερε να προηγηθεί με πέναλτι ενώ στην τελευταία η ομάδα μας δεν κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση.

Συνεχίζουμε με πίστη και εμπιστοσύνη στην ομάδα μας και είμαστε σίγουροι οτι θα έρθουν και τα θετικά αποτελέσματα.

Σημαντική η βοήθεια των φιλάθλων που γέμισαν το κολυμβητήριο. Ευχαριστούμε τη διοίκηση του κολυμβητηρίου για τη σημαντική προσπάθεια να ανανεωθεί το πιστοποιητικό πυροπροστασίας ώστε να πραγματοποιηθεί ο αγώνας με θεατές.

Τα 8λεπτα: 2-3, 3-5, 6-7, 7-8

ΝΟΠ (Ντόσκας): Καζάκος, Λαμπάτος, Αγγελόπουλος, Κανελλόπουλος, Γεωργαράς 2, Παπαχριστόπουλος 2, Τζώρτζης, Πασσάς, Ανδρικόπουλος, Γκότσης, Βικάτος 1, Γαβαλάς, Βυθούλκας, Wilson 1, Μπετχαβάς 1