Καθημερινή ενημέρωση για τις δραστηριότητες του Ναυτικού ομίλου Πατρών στην επίσημη σελίδα μας στο Facebook : Ναυτικος Ομιλος Πατρων -ΝΟΠ

@PatrasNauticalClub

Ημερομηνία: Κυριακή 15 Οκτ 2023
Α1 Πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης ανδρών.  4η αγωνιστική : ΝΟ Χίου - ΝΟ Πατρών 13-05
Κλίκ για μεγέθυνση
Α1 Πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης ανδρών.  4η αγωνιστική : ΝΟ Χίου - ΝΟ Πατρών 13-05Α1 Πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης ανδρών.  4η αγωνιστική : ΝΟ Χίου - ΝΟ Πατρών 13-05

Δείχνοντας κακό αγωνιστικό πρόσωπο η ομάδα του ΝΟΠ ηττήθηκε απο το ΝΟ Χίου με 13-5

Η ομάδα της Χίου φάνηκε πιο αποτελεσματική στο ξεκίνημα του αγωνα και με το παιχνίδι να πηγαίνει σε αργό ρυθμό κατάφερε να προηγηθεί με 3-0.

Η 2η περίοδος ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να μην βρίσκουν σκορ για 4 λεπτά, ενώ κάποια αμυντικά λάθη της ομάδας μας επέτρεψαν στη Χιο να πετύχει εύκολα τέρματα με το ημίχρονο να λήγει στο 6-2 υπέρ των γηπεδούχων.

Στην 3η περίοδο το παιχνίδι απέκτησε ισορροπία με τις δύο ομάδες να πετυχαίνουν από 3 τέρματα και την τελευταία περίοδο να ξεκινάει με το σκορ στο 9-5.

Στη συνέχεια η ομάδα μας αν και είχε τις ευκαιρίες, κάνοντας κακές επιλογές στην επίθεση, δεν κατάφερε να πετύχει κάποιο τέρμα ενώ αντίθετα δέχτηκε 4 με τον αγώνα να λήγει 13-5.

Τα 8λεπτα: 3-0, 6-2, 9-5, 13-5

ΝΟΠ (Ντόσκας): Καζάκος, Τζώρτζης , Αγγελόπουλος, Κανελλόπουλος, Γεωργαράς 1, Παπαχριστόπουλος, Παπαδόγκωνας, Πασσάς 1, Ανδρικόπουλος 1, Γκότσης, Βικάτος 1, Γαβαλάς 1, Βυθούλκας, Wilson, Μπετχαβάς

Επόμενος αγώνας στην Πάτρα στις 21/10 απέναντι στον Ολυμπιακό.

Φωτογραφικά στιγμιότυπα από την συνάντηση, κοινοποίηση από τον ΝΟ Χίου που ευχαριστούμε. https://www.facebook.com/noxiou/posts/pfbid0KjmazwF1ZWfGD2TkJ5HvnofBP1mzFTaZ6Zj1cRTDCrmEpqJaCqXokXQTepUe4f89l?notif_id=1697393005339117&notif_t=mention&ref=notif