Καθημερινή ενημέρωση για τις δραστηριότητες του Ναυτικού ομίλου Πατρών στην επίσημη σελίδα μας στο Facebook : Ναυτικος Ομιλος Πατρων -ΝΟΠ

@PatrasNauticalClub

Ημερομηνία: Τετάρτη 04 Οκτ 2023
Α1-2024. 3η αγωνιστική: ΝΟΠ - Απόλλων Σμύρνης 08-13
Κλίκ για μεγέθυνση
Α1-2024. 3η αγωνιστική: ΝΟΠ - Απόλλων Σμύρνης 08-13Α1-2024. 3η αγωνιστική: ΝΟΠ - Απόλλων Σμύρνης 08-13
Ήττα για το ΝΟΠ από την ισχυρή ομάδα του Απόλλωνα Σμύρνης με σκορ 13 - 8.

Η ομάδα μας έπαιξε δυνατά απέναντι σε έναν εξαιρετικό αντίπαλο και αν εξαιρέσουμε την καταστρεπτική 3η περίοδο στάθηκε πολύ καλά μέσα στην πισίνα.

Η 1η περίοδος ξεκίνησε με τον Απόλλωνα να προηγείται 2 φορές και το ΝΟΠ να ισοφαρίζει για να φτάσουμε στο 2-2.

Ο Απόλλωνας ξεκίνησε πολύ δυνατά τη 2η περίοδο και με επιμέρους σκορ 4-1 , φτάσαμε στο 6-3 του ημιχρόνου.

Στην 3η περίοδο ο ΝΟΠ έδειξε κακό πρόσωπο σε άμυνα και επίθεση και σε συνδυασμό με την ποιότητα του Απόλλωνα, η διαφορά άνοιξε πολύ για να φτάσουμε στο 13-4.

Η τελευταία περίοδος ήταν εντελώς διαφορετική και για τις 2 ομάδες με το ΝΟΠ να εμφανίζεται άριστος στην άμυνα όπου δε δέχτηκε ούτε 1 τέρμα ενω ταυτόχρονα πέτυχε 4 με το παιχνίδι να λήγει στο τελικό 13-8.

Αξιοσημείωτο είναι το γεγονός οτι ο Απόστολος Γεωργαράς πέτυχε και τα 8 γκολ της ομάδας μας!

ΝΟΠ (Ντόσκας): Καζάκος, Τζώρτζης , Αγγελόπουλος, Κανελλόπουλος, Γεωργαράς 8, Παπαχριστόπουλος, Παπαδόγκωνας , Πασσάς , Ανδρικόπουλος, Γκότσης, Κρεμανταλάς, Γαβαλάς, Τσασερλής, Λαμπάτος, Μπετχαβάς

Επόμενος αγώνας για την ομάδα μας το Σάββατο 14/10 στη Χίο.