Loading...

Κατηγορίες

Καθημερινή ενημέρωση για τις δραστηριότητες του Ναυτικού ομίλου Πατρών στην επίσημη σελίδα μας στο Facebook : Ναυτικος Ομιλος Πατρων -ΝΟΠ

@PatrasNauticalClub

ΝΟΠ: Υδατοσφαίριση ανδρών 3η αγωνιστική πρωτάθλημα Α1:   ΝΟ Πατρών – Eθνικός Πειραιώς 06-08 Ήττα στις λεπτομέρειες από μια σπουδαία αντίπαλο. Θετική εικόνα από τον ΝΟΠ που όλοι περιμένουμε να δούμε
Κλίκ για μεγέθυνση

Μια πικρή ήττα αφού ήλθε στις λεπτομέρειες και στα τελευταία λεπτά ενός συναρπαστικού αγώνα, απέναντι στον πιο σημαντικό σύλλογο στην ιστορία της ελληνικής υδατοσφαίρισης, τον πολυνίκη Εθνικό Πειραιώς.

Ο ΝΟΠ κυνήγησε το παιχνίδι σε όλη την διάρκεια του ως ισάξιος και θρασύς αντίπαλος και σε διαστήματα ήταν μπροστά στο σκορ. Όλα ανατράπηκαν στα τελευταία λεπτά της τέταρτης περιόδου, όπου ο Εθνικός μετά από αλλεπάλληλες αποτυχίες του ΝΟΠ να σκοράρει, πήρε την πρωτοπορία των δύο γκολ και σιγούρεψε την νίκη του αμυνόμενος.

Παρά την ήττα, υπάρχει ικανοποίηση από την εμφάνιση της ομάδας, καθώς ο νεανικός ΝΟΠ ήταν δυναμικός, αξιόλογος αλλά άγουρος δείχνοντας έτσι ότι βρίσκεται σε σωστή πορεία. Άφησε σε όλους την πεποίθηση ότι σύντομα θα μπορέσει να κάνει την έκπληξη.

Η επιτυχία έρχεται εκεί που η προσπάθεια και η ευκαιρία συναντώνται. Και στις δύο αυτές συνιστώσες φαίνονται πολλές δυνατότητες βελτίωσης.

Μπράβο στα παιδιά και στους προπονητές. Συνεχίζουμε με ψηλά το κεφάλι, τολμώντας ξανά και ξανά.