Κατηγορίες

Καθημερινή ενημέρωση για τις δραστηριότητες του Ναυτικού ομίλου Πατρών στην επίσημη σελίδα μας στο Facebook : Ναυτικος Ομιλος Πατρων -ΝΟΠ

@PatrasNauticalClub

Ημερομηνία: Κυριακή 17 Νοέ 2019
NOΠ: Υδατοσφαίριση Ανδρών. Τουρνουά ΣΕΔΥ: Αθήνα 14-17 Νοεμβρίου.  Μικρός τελικός : ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ – ΓΣ Ηλούπουλη 11-13 (κανονικός αγώνας 11-11). 4η θέση για τον ΝΟΠ
Κλίκ για μεγέθυνση

Πικρή ήττα στον μικρό τελικό και τέταρτη θέση στην τελική κατάταξη για την ανδρική ομάδα του ΝΟΠ, με σκορ 13-11 από τον ΓΣ Ηλιούπολης που κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στο τουρνουά για τις ομάδες της Α2 και διοργάνωσε με επιτυχία για πρώτη φορά ο ΣΕΔΥ.

Η κούραση των παικτών ήταν εμφανής και στις δύο ομάδες, καθώς αυτός ήταν ο έκτος συνεχόμενος αγώνας σε τρεις ημέρες! Η γενική εξέλιξη της αναμέτρησης ήταν ενδιαφέρουσα, με τον ΝΟΠ να διατηρεί αρκετές φορές το προβάδισμα ιδιαίτερα στο δεύτερο ημίχρονο. Μετά από χαμένες ευκαιρίες των παιχτών του ΝΟΠ, η Ηλιούπολη ισοφάρισε 10-10 στο τελευταίο λεπτό και πέρασε μπροστά με 11-10, 19 δευτερόλεπτα πριν την λήξη. Στην τελευταία επίθεση του ΝΟΠ ο Αναστάσης Κωνσταντακόπουλος από την θέση του φουνταριστού με εντυπωσιακή ενέργεια έστειλε τον αγώνα στα πέναλτι.
Δυστυχώς εδώ οι παίχτες του ΝΟΠ απέτυχαν να σκοράρουν βρίσκοντας απέναντι τους ένα δυναμικό τερματοφύλακα.
Ο αγώνας ολοκληρώθηκε με τελικό σκορ 13-11 υπέρ της Ηλιούπολης!!

Συγχαρητήρια στους νικητές και πολλά μπράβο στα παιδιά του ΝΟΠ για την υπερπροσπάθεια, καθώς και στον προπόνηση Παναγιώτη Βασιλόπουλο για την συγκρότηση και το δέσιμο της ομάδας.
Είμαστε σίγουροι ότι απέκτησαν σημαντικές εμπειρίες και αυτοπεποίθηση που θα τους χρειαστεί στο πρωτάθλημα.

Τα αποτελέσματα αναλυτικά :

1η αγωνιστική: Νηρέας Γερακα - ΝΟΠ 11-15
2η αγωνιστική ΝΟΠ- ΓΣ Περιστερίου 08-15
3η αγωνιστική : ΑΕ Χαϊδαρίου –ΝΟΠ14-13

4η αγωνιστική : ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ – ΟΦΘ 14-09

Τελική Βαθμολογία στον Α Ομιλο (μετα από 4 αγωνιστικές)

5η αγωνιστική (17/11 στις 09:00) : ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ – Ηλισιακός 07-10
Μικρός τελικός (17/11 στις 16:00)  : ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ – ΓΣ Ηλούπουλη 11-13 (κανονικός αγώνας 11-11)