Κατηγορίες

Καθημερινή ενημέρωση για τις δραστηριότητες του Ναυτικού ομίλου Πατρών στην επίσημη σελίδα μας στο Facebook : Ναυτικος Ομιλος Πατρων -ΝΟΠ

@PatrasNauticalClub

Ημερομηνία: Τετάρτη 17 Απρ 2024
Α1 Πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης ανδρών. 8η αγωνιστική B Φάσης G2 :  ΝΟ Πατρών – ΟΦΘ 15-09
Κλίκ για μεγέθυνση

Νίκη για την ομάδα του ΝΟΠ απέναντι στον ΟΦΘ με σκορ 15-9.

Ο ΝΟΠ κατέκτησε την 6η θεση της βαθμολογίας στο G2 και θα αντιμετωπίσει στα play out με πλεονέκτημα εδρας το ΝΟ Χανίων.

Ο αγώνας, σε συνδυασμό με τη νίκη της ΑΕΚ στην Κρήτη, δεν είχε βαθμολογικό ενδιαφέρον για καμιά από τις 2 ομάδες. Χωρίς το άγχος του αποτελέσματος είδαμε ένα ανοιχτό παιχνίδι με έμφαση στην επίθεση και λιγότερη συγκέντρωση στην άμυνα.

Ο ΝΟΠ πήρε το προβάδισμα από νωρίς με το ημίχρονο να λήγει 7-6 και τη διαφορά να ανοίγει στην 3η περίοδο στο 10-7 για να φτάσουμε στο τελικό 15-9.

Οκτάλεπτα: 4-3, 3-3, 3-1, 5-2.

Για το ΝΟΠ (Γιώργος Ντόσκας): Καζάκος, Τζώρτζης, Αγγελόπουλος 1, Κανελλόπουλος Β. 1, Λαμπάτος, Παπαχριστόπουλος, Παπαδόγκωνας 1, Πασσάς 2, Ανδρικόπουλος 2, Γεωργαράς 1, Βικάτος 3, Γαβαλάς 1, Γουίλσον 2, Μπετχαβάς 1.

Το Σάββατο 20/4 στο κολυμβητήριο Α. Πεπανός στην Πάτρα ο πρώτος αγώνας απέναντι στο ΝΟ Χανίων.

Περιμένουμε το φίλαθλο κόσμο της Πάτρας να στηρίξει την ομάδα μας στον αγώνα για την παραμονή στην κατηγορία.