Κατηγορίες

Καθημερινή ενημέρωση για τις δραστηριότητες του Ναυτικού ομίλου Πατρών στην επίσημη σελίδα μας στο Facebook : Ναυτικος Ομιλος Πατρων -ΝΟΠ

@PatrasNauticalClub

Ημερομηνία: Κυριακή 07 Μάι 2023
Α2-20223. Άρης Θες/νικης – ΝΟ Πατρών 06-12 Νίκη στον δεύτερο ημιτελικό και άνοδο στην Α1
Κλίκ για μεγέθυνση
Τρομερή εμφάνιση από την ομάδα του ΝΟΠ και νίκη απέναντι στον Άρη στη Θεσσαλονίκη σε μια καυτή έδρα με σκορ 12-6.
Με τη νίκη αυτή η ομάδα μας ανεβαίνει στην Α1 εθνική κατηγορία ενώ θα διεκδικήσει το πρωτάθλημα της Α2 σε μονό τελικό απέναντι στον ΟΦΘ.

Η ΝΟΠ ξεκίνησε πολύ δυνατά και προηγήθηκε με 4-1 στο τέλος της 1ης περιόδου.
Μέχρι το ημίχρονο συνέχισε με πολύ γρήγορο ρυθμό βρίσκοντας λύσεις στην επίθεση για να φτάσουμε στο 7-3.
Στην 3η περίοδο ο Άρης μπήκε δυνατά επιχειρώντας την αντεπίθεση και κατάφερε να σκοράρει 3 τέρματα μειώνοντας σε 9-6.

Η τελευταία περίοδος ανήκε ολοκληρωτικά στο ΝΟΠ όπου όχι μόνο άντεξε την πίεση των γηπεδούχων αλλά κατάφερε να πετύχει 3 αναπάντητα γκολ για να φτάσουμε στο τελικό 12-6.
Πλουραλισμός στην επίθεση του ΝΟΠ με πρώτο σκόρερ τον Απ. Γεωργαρά με 3 γκολ ενώ από 2 πέτυχαν οι Κανελλόπουλος, Παπαχριστόπουλος, Βικάτος, Πασσάς και 1 ο Ανδρικόπουλος.

Ευχαριστούμε τους ηρωικούς φιλάθλους μας που ταξίδεψαν αυθημερόν στη Θεσσαλονίκη για να πανηγυρίζουν μαζί μας.

Ευχαριστούμε την ομάδα του Άρη για την άψογη φιλοξενία σε ένα γεμάτο κολυμβητήριο με φοβερή αλλά κόσμια ατμόσφαιρα.

Για το ΝΟΠ (Κραβαρίτης): Βυθούλκας, Αγγελόπουλος, Πολάτος, Κανελλόπουλος 2 , Γεωργαράς 3, Λαμπάτος, Παπαχριστόπουλος 2 , Μπετχαβάς , Ανδρικόπουλος 1, Γκότσης , Βικάτος 2, Πασσάς 2, Τσασερλής, Σοφός, Δρίζης